Puls-Art artystycznie z natury | ABC Przyrody w pytaniach i odpowiedziach
Dowiedz się wszystkiego o otaczającej Cię przyrodzie dzięki produktom marki Puls-Art, która jest liderem w edukacji ekologicznej.
izby edukacyjne, przyrodnicze ścieżki edukacyjne, pomoce edukacyjne, tropy zwierząt, maski zwierząt
20074
page-template-default,page,page-id-20074,wp-custom-logo,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 

Edukacja ekologiczna i przyrodnicza – ABC Przyrody

W komplecie znajduje się 15 drewnianych deseczek w formacie 10cm x 15cm przedstawiających znane gatunki polskich ptaków, grzybów, zwierząt oraz rozkład odpadów w czasie. Każdy gatunek przedstawiony jest na jednej dwustronnie zadrukowanej deseczce. Z jednej strony znajduje się nazwa gatunku wraz z nazwą łacińską, z drugiej zaś strony jest przedstawiona ilustracja, lub w przypadku rozkładu odpadów – czas jego degradacji.

 

Komplet ten jest świetnym wyposażeniem placówek oświatowych, w których prowadzone są zajęcia takie jak: edukacja przyrodnicza oraz edukacja ekologiczna. Ponadto  gra sprawi, że uczniowie będą jeszcze chętniej uczęszczali w zajęciach, wzbogacą swoje doświadczenia i pobudzą swoją wyobraźnię. Dzieci są otwarte na świat i chętnie poznają reguły rządzące przyrodą. Proponowana gra uwrażliwi maluchy na piękno i kruchość natury. Każda deseczka to cenna wskazówka, która zmobilizuje dziecko po dalszego pogłębiania wiedzy o danym gatunku zwierząt czy grzybów i zainspiruje uczniów do dalszych poszukiwań i obserwacji.

 

W dzisiejszych czasach edukacja przyrodnicza i edukacja ekologiczna jest bardzo ważna, ponieważ kształtuje naszą świadomość o tym, jak należy dbać o środowisko naturalne oraz dostarcza informacji o świecie zwierząt i roślin. Nasz komplet ABC przyrody umożliwi i ułatwi przekazanie tej wiedzy. Im częściej maluchy obcują z naturą, tym bardziej uczą się ją szanować. Brak kontaktu z przyrodą sprawia, że maluch nie ma pojęcia jak wygląda świat wokół niego. Warto zaszczepić w dziecku zainteresowanie edukacją przyrodniczą od najmłodszych lat.

Facebook