9 stycznia 2024 | Nowości

Zalety drewnianych zabawek dla rozwoju Twojego dziecka

Czy w sklepie z zabawkami, zwracasz uwagę na materiał, z jakiego są wykonane? Czy Twoim zdaniem ma to jakieś znaczenie? Okazuje się, że to nie jest taka błaha sprawa. Od tworzywa zależy, czy maluch odniesie korzyść z takiej zabawy, czy nawet poniesie szkodę. Chociaż w sklepach jest mnóstwo plastikowych zabawek, tradycyjne zabawki drewniane mają nad nimi dużą przewagę. Chcesz wiedzieć jaką?

5 zalet drewnianych zabawek dla dzieci

Drewniane układanki czy inne zabawki posiadają wiele zalet. Poniżej przedstawiamy te, które naszym zdaniem są najważniejsze. A zatem, zabawki z drewna są…

1. Wyjątkowe

Każda zabawka powstaje z innego kawałka drewna. Tak, jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak też nie znajdziesz dwóch identycznych zabawek drewnianych. Czy to nie jest ekscytujące? Możesz kupić swojemu dziecku coś zupełnie wyjątkowego, co pomoże mu tworzyć najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa.

2. Bezpieczne

Drewno to materiał neutralny, który na pewno nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Nie wywołuje alergii, ani zatruć pokarmowych, gdyby maluch chciał go gryźć lub lizać. To samo można powiedzieć o farbach, którymi zdobimy zabawki wykonane z drewna. Są ekologiczne i bezpieczne dla dzieci. W przeciwieństwie do plastikowych zabawek, drewniane nie pękają, ani nie mają elementów, które można łatwo oderwać i połknąć. To wszystko sprawia, że nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojego szkraba w czasie zabawy – zadbaliśmy o to już na etapie projektowania i produkcji naszych zabawek.

3. Rozwijające

Za jedną z najważniejszych zalet takich zabawek rodzice zwykle uważają to, że wspomagają rozwój dziecka. Nic dziwnego, najbardziej zależy nam przecież na zdrowiu i prawidłowym rozwoju naszych dzieci. Dlatego Ty też na pewno docenisz fakt, że drewniane zabawki pobudzają wyobraźnię, kreatywność i twórcze myślenie. Mogą uczyć koncentracji, liczenia, rozpoznawania roślin i zwierząt oraz motoryki małej i dużej. Przy wspólnej zabawie nimi z rodzicami lub innymi dziećmi, młody człowiek szkoli też umiejętność współpracy.

4. Wytrzymałe

Ponieważ drewniane elementy są bardziej wytrzymałe, niż plastikowe, posłużą o wiele dłużej. Dzięki temu, drewniane klocki mogą stać się rodzinnym skarbem i być tradycyjnie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie martw się, że dziecko szybko się nimi znudzi. Jego wyobraźnia podpowie mu mnóstwo zastosowań i gier z użyciem prostych elementów. A piękne, kolorowe grafiki na nich nadrukowane, sprawią, że zawsze chętnie sięgnie po swoje drewniane zabawki.

5. Ekologiczne

Nasze zabawki tworzone są z drewna posiadającego ekologiczne certyfikaty. Dzięki temu masz pewność, że drewno do ich produkcji zostało pozyskane z poszanowaniem zasobów naturalnych. Farby, których używamy, nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, więc w procesie produkcji nie powstają toksyczne ścieki ani odpady. To sprawia, że zabawki Puls-Art są bezpieczne dla Twojego dziecka i dla środowiska naturalnego.

Jeżeli z jakiegoś powodu będziesz chciał je wyrzucić, szybko ulegną biodegradacji. Jednak zachęcamy Cię do przekazania zabawek do drugiego obiegu. Możesz je oddać znajomym z małymi dziećmi lub odsprzedać w Internecie. W ten sposób surowce użyte do ich produkcji nie zmarnują się, ale posłużą nawet kilku właścicielom.

Rozwój sensoryczny i motoryczny dziecka

Najprostsze drewniane klocki w kształcie kostki są świetną zabawką edukacyjną już dla najmłodszych dzieci. Chwytając je i układając dziecko nabywa zdolności motorycznych. A gdy budowana wieża nagle runie, dziecko próbuje łapać jej elementy i odbudować swoje dzieło. To wszystko kształtuje jego motorykę.

A jak maluch w zabawie rozwija swoje zmysły?

  • Oglądając bajecznie kolorowe grafiki,
  • wąchając pięknie pachnące drewno,
  • dotykając faktury drewna,
  • słuchając odgłosów wydawanych przy uderzaniu klockami jeden o drugi,
  • a nawet smakując zabawkę, chociaż mu tego zabraniasz ;)

Umiejętności poznawcze i kreatywność

Twórczego myślenia uczymy się wtedy, gdy trzeba wymyślić coś z niczego. Dlatego wyspecjalizowane zabawki na baterie z migającymi diodami i głośnymi dźwiękami raczej tłamszą pomysłowość. Po prostu samoistnie ograniczają ilość swoich zastosowań. Najlepiej rozwijają kreatywność proste zabawki wykonane z naturalnych materiałów. Drewniane puzzle i układanki w swojej prostocie dają dziecku pole do popisu w wymyślaniu zabaw. A przy tym uczą, np. liczenia lub nazywania zwierząt na obrazkach. Nie rozpraszają niepotrzebnymi bodźcami i pozwalają dziecku skupić się na wykonywanej czynności.

My już od dawna znamy zalety zabawek z drewna. Dlatego od 30 lat tworzymy pomysłowe i pięknie zdobione zabawki edukacyjne, które cieszą kolejne pokolenia dzieci i rodziców.

Jeśli chcesz sprawdzić, co dla Was przygotowaliśmy, zajrzyj do sklepu Puls-Art. Już dziś możesz zamówić zabawki, które przez najbliższe lata będą wspomagać rozwój Twojego dziecka.

Czytaj także

Jak ekologiczne zabawki uczą miłości do przyrody

Może pierwsze pytanie, jakie przychodzi Ci do głowy brzmi: po co uczyć małe dzieci miłości do przyrody? To pewnie przyjdzie z wiekiem i nie jest najważniejsze w rozwoju mojego dziecka. Ale czy na pewno? W ostatnich latach coraz więcej słyszymy o zmianach klimatu i ich konsekwencjach. Zanieczyszczone powietrze oraz rabunkowa gospodarka zasobami naturalnymi niepokoją naukowców […]

9 stycznia 2024
Czytaj

Jak wybrać edukacyjne zabawki drewniane dla dzieci w różnym wieku

Zabawki wykonane z drewna to wspaniały prezent dla dzieci w każdym wieku. Ale nie każda zabawka jest odpowiednia dla każdej grupy wiekowej naszych milusińskich. Dlaczego? Ponieważ trzeba uwzględnić ich możliwości i nabyte już umiejętności. Zabawa szybko znudzi malucha, jeśli będzie zbyt prosta. Natomiast za trudne zadanie stanie się przyczyną frustracji i tak samo szybko się […]

9 stycznia 2024
Czytaj

Zalety drewnianych zabawek dla rozwoju Twojego dziecka

Czy w sklepie z zabawkami, zwracasz uwagę na materiał, z jakiego są wykonane? Czy Twoim zdaniem ma to jakieś znaczenie? Okazuje się, że to nie jest taka błaha sprawa. Od tworzywa zależy, czy maluch odniesie korzyść z takiej zabawy, czy nawet poniesie szkodę. Chociaż w sklepach jest mnóstwo plastikowych zabawek, tradycyjne zabawki drewniane mają nad […]

9 stycznia 2024
Czytaj